ArmaSound RD firmy Armacell - by nastała cisza.

 

Hałas, w mniejszym bądź większym stopniu, towarzyszy nam przez całe życie. Otaczające nas dźwięki ruchu ulicznego, wentylatorów czy grającego głośno telewizora sąsiada niekorzystnie wpływają nie tylko na nasz komfort życia, ale mogą również prowadzić do pogorszenia się naszego zdrowia.

 

Dlatego w troscIzolacja akustyczna ArmaSound RD, fot. Armacelle o nasze samopoczucie, firma Armacell wprowadza na polski rynek system izolacji akustycznej ArmaSound RD.

Zgubny wpływ hałasu na nasze życie możemy odczuwać każdego dnia. W miejscu pracy nie pozwala nam się on skupić na wykonywanych czynnościach obniżając naszą wydajność oraz negatywnie wpływa na pamięć, natomiast w domu przeszkadza nam w zasłużonym odpoczynku. Co więcej, długotrwałe narażenie na niechciane dźwięki o wysokim natężeniu może powodować rozdrażnienie, zmęczenie psychiczne, a w ekstremalnych przypadkach nawet uszkodzenie słuchu. Dlatego też, ważne jest, by w pomieszczeniach, w których stale przebywają ludzie, zapewnić odpowiedni komfort akustyczny.

Większość niepożądanych dźwięków, które dochodzą do naszych uszu, to połączenie dwóch rodzajów hałasu: strukturalnego i powietrznego. Pierwszy z nich jest powodowany przez drgające lub uderzające o siebie elementy konstrukcyjne i przenoszony jest przez samą strukturę budynku, a następnie emitowany w postaci dźwięku powietrznego na powierzchni ściany lub podłogi. Dźwięki strukturalne mogą powstawać również podczas uderzeń w elementy struktury budynku, np. dźwięk kroków po posadzce. W przypadku hałasu powietrznego dźwięki rozchodzą się w powietrzu i potęgują swoje natężenie poprzez interferencję odbijających się od ścian poszczególnych fal. Ze względu na to, ważny jest odpowiedni dobór materiału izolacyjnego, tak, by kompleksowo zabezpieczyć się przed działaniem uciążliwych dźwięków. Pomoże nam w tym produkowana przez firmę Armacell izolacja ArmaSound RD, która skutecznie obniży poziom hałasu.

 

Cicho, ciszej, ArmaSound RD


ArmaSounArmaSound RD pozwala skutecznie wytłumić obudowy hałasujących urządzeń mechanicznych, rys. Armacelld RD firmy Armacell jest materiałem do kompleksowej izolacji akustycznej. Dzięki swojej strukturze będącej efektem ponad czterech lat badań, potrafi on bardzo wydajnie pochłaniać dźwięki oraz znacząco ograniczyć przenoszenie hałasu poprzez tłumienie wibracji. Izolacja Armasound RD posiada otwartokomórkową strukturę o odpowiednich właściwościach, która w znacznej mierze zapobiega odbiciom, pozwalając efektywnie eliminować hałas powietrzny o szerokim paśmie częstotliwości. Co więcej, unikalne połączenie cech fizycznych umożliwiło zwiększenie chłonności akustycznej dla poszczególnych częstotliwości dźwięku. Natomiast dzięki względnie dużej gęstości oraz wysokiemu współczynnikowi tłumienia ArmaSound RD firmy Armacell skutecznie redukuje przenoszony hałas, stanowiąc tym samym bardzo dobrą alternatywę dla wielowarstwowych barier piankowych. Ta elastyczna izolacja wykonana z kauczuku syntetycznego, pozwoli również znacznie zredukować hałas strukturalny w budynku. Jej visco-elastyczne właściwości wspomagają tłumienie i wyciszanie rezonansu w metalowych strukturach takich jak obudowy czy szyby, ograniczając w ten sposób efekt reemisji. Dodatkowo, ArmaSound RD może służyć jako podkład izolacyjny pod wszelkiego rodzaju elementy, których wibracje mogą być przeniesione na strukturę budynku powodując dodatkowy dyskomfort użytkowników. Wszystko to sprawia, że produkt ten doskonale nadaje się jako materiał izolujący instalacje przemysłowe, rury, kanały, zbiorniki, pomieszczenia, elementy wyposażenia oraz wszelkiego rodzaju obudowy.

 

 

fot. ArmacellDobierz izolację do własnych potrzeb


Izolacja ArmaSound RD występuje w dwóch wersjach różniących się od siebie gęstością objętościową - wynoszącą 120 bądź 240 kg/m3. Dodatkowo, mamy możliwość wyboru pomiędzy kilkoma grubościami materiału, co również wpływa na współczynnik absorpcji. Pozwala to doskonale dobrać izolację, optymalizując jej właściwości chłonne dla konkretnego środowiska, natężenia oraz częstotliwości hałasu. Jest to o tyle istotne, że szacunkowe roczne straty wynikające z hałasu, na który jesteśmy narażeni, sięgają od 13 do 38 miliardów Euro (Wypis z Dyrektywy EC 2000/0194/(COD)). Składają się na nie koszty leczenia, utracone dni pracy, ograniczenia w wykorzystaniu gruntów oraz spadki cen mieszkań. Stosując izolację akustyczną ArmaSound RD możemy znacznie podnieść komfort miejsca w którym pracujemy lub mieszkamy, co na pewno korzystnie wpłynie na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

 

Armacell

SPRAWDŹ ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY W PROGRAMIE DOBREBUDOWANIE.PL