Mieszkania dla 3 milionów

To już kiedyś było, a w zasadzie być miało, ale nim się zaczęło to się skończyło…

11 lat temu jednym z głównych haseł zwycięskiej dla PiS kampanii wyborczej była budowa 3 milionów mieszkań. Jak ten niezwykle ambitny plan miał się do powyborczej rzeczywistości – wszyscy wiemy.  Po latach powrócił, tym razem jako program mieszkanie +. Autorzy, przezornie nie podają już planowanej ilości mieszkań, a jedynie koszt metra budowy szacowany na góra 3000 zł (pod klucz?, netto czy brutto?) i wynajmu 1-2 zł. Należy dodać, że to program budowy mieszkań na wynajem z możliwością wykupu (?) po 30 latach.

3 miliony mieszkań, 3000 zł/m2, 30 lat…Tą wyliczankę można kontynuować: 300 biur koordynujących budowy w całej Polsce, 3000 nowych urzędników z pensją miesięczną 3000 zł netto, 3000 artykułów w prasie i internecie opisujących i analizujących Program…

Jestem przekonany, że wszystkie parametry podane w kontynuacji wyliczanki zostaną zrealizowane. Główne cele Programu niekoniecznie …

Artur Krochmal

45 thoughts on “Mieszkania dla 3 milionów

 1. A jak to wygląda na ten rok ? bo jestem ciekaw czy jeszcze da radę coś wskórać w takim programie budowlanym żeby się załapać na takie mieszkanie.

 2. Polityka polityką, dobrze że ludzie sie jeszcze nie buntują że brakuje mieszkań przecież to jest masakra co się dzieje popyt na mieszkania jest ogromny a ludzie którzy wynajmują biorą tak wielkie kaucje że wiekszość osób nie ma wgl na pokrycie jej pieniędzy a wiadomo że przeprowadzka zawsze wiąże ze sobą spore wydatki

 3. Żeby mieszkanie wziąć to trzeba mieć wkład własny ileś % bodajże 20 także sporo a takie właśnie oferty jak mieszkanie dla młodych czy to dla 3 milionów dają szanse na zakup tego bez tej wpłaty własnej.

 4. Teraz jeszcze jest to mieszkania dla młodych, mnie bardziej to interesuje cięzko się wiązać na 30 lat z kredytem do tego jeszcze trzeba mieć dość spory wkład własny.

 5. Wg mnie to nawet dobrze że to nie powstało. Wiele mniejszych deweloperów wybiło się stawiając małe blokowiska. Czasami nawet obok innych, które stawiały inne firmy. A tak jedna firma wygrałaby przetarg i praktycznie miałaby monopol.

 6. Co to 3 mln. Jedno większe blokowisko, bez problemu mogli czegoś takiego dokonać i wcale nie mieliby kłopotów z ogarnięciem tego. Wymagało by to pewnych działań ale nie byłoby nie możliwe, także dziwią mnie wasze komentarze.

 7. To prawda, dopóki góra się nie zmieni w naszych życiach nie będzie lepiej. Dlaczego to chyba każdy widzi i wie. Może kiedyś takie inwestycje i projekty zostaną zrealizowane.

 8. Dla państwa może i nie duże koszta ale lepiej napchać własne kieszenie ;) Wg mnie to tak wygląda jakby chcieli dobrze wypaść na tle innej sytuacji tworząc tą. Nie mając nawet zamiaru jej spełnić ;)

 9. Wszyscy jak usłyszeli darmowe już nie mogli wytrzymać żeby o to walczyć :D A tu lipa, tak jak zawsze, u nas nigdy coś takiego nie powstanie, nie ta mentalność.

 10. To z góry nie miało szans na powodzenie, nie ma co się dziwić że nie wyszło. I tak zawsze będzie z mieszkaniami i to jeszcze darmowymi… Nie łudźcie się.

 11. Generalnie jak widzę w jakim tempie ten program się rozwija, a właściwie jak się nie rozwija to zaczynam wątpić w jego powodzenie. Pewnie historia znowu się powtórzy.

 12. Dużo niedomówień jest w tym wszystkim tak jak z tymi mieszkaniami dla młodych było przez pierwsze lata brak zainteresowania a teraz przez pierwsze 2 tygodnie roku już cały budżet wyczerpany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>