Mieszkać na PLUSIE

W mediach coraz częściej zaczynają się pojawiać informacje o pierwszych efektach rządowego Programu Mieszkanie Plus. Już dziś można w ciemno obstawiać, że wraz ze zbliżaniem się terminu kolejnych wyborów, optymistycznych wieści o tym epokowym pomyśle, będzie pojawiać się  więcej.

Pierwsza jaskółka – z Białej Podlaskiej, bo tam budowa 180 mieszkań jest najbardziej zaawansowana i choć przysłowiowej wiosny nie czyni, to już niesie dobrą nowinę …

Na to małe miasto, nieopodal granicy z naszym bogatym sąsiadem – Białorusią, z zazdrością patrzy dziś cała Europa. Choć budynki są dopiero w stanie surowym zamkniętym, chętnych na zamieszkanie tu przybywa każdego dnia, każdej godziny. Urywają się telefony od Polaków, którzy za chlebem wyjechali do Anglii, Irlandii, Niemiec, gdzie pracując za głodowe stawki tęsknią za wygodnym M3 w Białej Podlaskiej – pięknej krainie, przysłowiowym mlekiem i miodem płynącej. Wynająć 50 metrowe mieszkanie za 1000 zł / m-c + opłaty, w tak atrakcyjnym rejonie Polski,  to już okazja, a gdy wyobrazimy sobie, że po 20 latach spłat można zostać na dodatek jego właścicielem …

Ponad 1000 osób zgłosiło się do kolejki i z niecierpliwością oczekują wylosowania przez komputer, który porówna zarobki, wiek, a w przyszłości, być może, również polityczne preferencje. Szykują się wielkie powroty i tysiące wakujących atrakcyjnych miejsc pracy w Białej Podlaskiej, piękne szkoły i uczelnie, nowoczesne szpitale – nareszcie zostaną odpowiednio zagospodarowane.

Miło, że  nasze polskie sukcesy przyćmiewają sukcesy innych nacji. Kto wie, może Biała Podlaska i inne ciekawe miasta z olbrzymim potencjałem, takie jak Knurów, Jastrzębie, Zduńska Wola, w których już niebawem pojawią się mieszkania z tego samego Programu Mieszkanie Plus, zyskają nowych mieszkańców, a tysiące kolejnych Polaków w kraju i za granicą, wstanie z kolan i dumnie podniesie głowę …

Artur Krochmal

24 thoughts on “Mieszkać na PLUSIE

 1. Ja mieszkam na swoim, za własne, ciężko zarobione pieniądze z oszczędności i inwestycji i jestem przykładem na to, że można do czegoś nawet w tym kraju dojść uczciwą pracą bez jakże hojnej państwowej „pomocy” ze środków odebranych podatnikom. Nie byłbym jednak w stanie tego dokonać, gdyby nie nieoceniona pomoc fachowców z centrum https://www.bartycka24.pl/ którzy pomogli mi ostatecznie wykończyć i urządzić nowe mieszkanie, za co jestem im bardzo wdzięczny.

 2. Zastanawia mnie dlaczego tak ucichło na temat tej akcji. Praktycznie niczego już nie słychać o kolejnych mieszkaniach. Czyżby stało się to co zawsze ? :D

 3. Teraz ma wyjść ponoć nowy taki projekt mieszań bo te mieszkania dla młodych ostatania pula się skończyła właśnie w tym roku.

 4. Ciekawe.. ciekawe, że dowiedziałem się o tym dopiero z blogu choć codziennie oglądam wiadomości. Projekt może być bardzo znaczący dla tej strefy naszego kraju. Czekam na urzeczywistnienie planów..

 5. Mieszkanie na plusie? Może i wrócą rodacy do kraju ale najpierw to miejsca pracy musiałyby powstać by mogli utrzymać te mieszkania i by im porządne pieniądze im zostały bo konkurowanie naszej codzienności z życiem za granicą to dużo powiedziane. Tam jest łatwiej zarobić na życie ;) Sam program w sobie popieram ale wg mnie nie tędy droga.

 6. Cóż, odtrąbić sukces w miejscowościach, gdzie zapotrzebowanie na mieszkania jest stosunkowo niewielkie a ceny działek budowlanych oraz samych domów i mieszkań są wręcz symboliczne w stosunku do dużych miast, to jak wygrać w piłkę kopaną z Gibraltare i uznać to osiągnięcie równe dokonaniom kadry Górskiego. Nie jestem wrogiem programu, uważam, że państwo powinno systemowo włączyć się do rozwiązywania problemu mieszkaniowego, ale dopóki nie powstaną znaczące ilości takich mieszkań w takich miastach jak Warszawa, Wrocław czy Poznań, to tylko całe to całe to mieszkanie z plusem pozostanie tylko i wyłącznie propagandą.
  Co do samego artykułu, to z tych tysięcy atrakcyjnych miesc pracy w Białej, powrotów z zagranicy bo tu mieszkania dają, ogromnych potencjałów itd. nie wyśmieję się, bo to by było nieładne :)

 7. Mało się o tym mówi a projekt ciekawy. Sądzę, że rodacy jednak tak licznie nie wrócą. Za granicą jest im już dobrze w ciepłym gniazdku a do tego lepsze zarobki. Po co wracać do kraju. A projekt sam w sobie bardzo dobry. Popieram przedsięwzięcie

 8. Do komentatorów: nie dostrzeglibyście ironii nawet gdyby was zaszła od tyłu i kopnęła w 4 litery.
  Co broń Boże nie oznacza ze się z autorem zgadzam

 9. Interesująca inwestycja. Być może doczekamy się więcej ilości tego typu inwestycji w naszym kraju. W końcu coś pozytywnego się dzieje z tymi mieszkaniami. Wpis dobry, bez niego bym nie miał o czymś takim pojęcia.

 10. Takie projekty są bardzo fajne, jednakże aby system nas wybrał może być na prawdę ciężko. Jeśli ilość chętnych byłaby mniejsza z pewnością byłoby łatwiej się dostać, jednakże program jest tak atrakcyjny więc i zainteresowanie wysokie ;)

 11. Bardzo ciekawy projekt. Liczę, że i w centrum polski i bliżej mojej wielkopolski powstanie kiedyś coś takiego. Sama chętnie bym skorzystała wraz z chłopakiem. Bardzo ciekawy artykuł, pozdrawiam :)

 12. No proszę, ale losowanie tego komputera? Jak to będzie niby wyglądać. Ten kto zarabia więcej dostanie mieszkanie a ten, który mnie już niestety nie? Inicjatywa bardzo interesująca, ale właśnie ciekawi mnie to losowanie :)

 13. Ciekawe przedsięwzięcie, ważne też że polacy, którzy wyjechali za chlebem mają zamiar wrócić do kraju. Szkoda, że o takiej inicjatywie dowiadujemy się tylko z tego bloga a nie w dodatku jeszcze z mediów. Coś się dzieje, to najważniejsze. Ciekawi mnie to jak to będzie wszystko wyglądać w efekcie końcowym.
  Pozdrawiam i czekam na więcej takich zaskakujących wpisów :)

 14. Pierwszy raz słyszę o tej akcji także nie robi się chyba o niej zbyt głośno. Ale takie inicjatywy są bardzo dobre. Ciekawy jestem co wyjdzie z z tymi mieszkaniami oraz jakie będą. Czas pokaże :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>