Kabiny natryskowe

 

Kabina natryskowa to przede wszystkim bardzo praktyczne urządzenie, które jest wręcz niezbędne do codziennej higieny. Jednak najnowsze kabiny mogą być równocześnie miejscem relaksu tym bardziej, że niektóre z nich wyposażone są w sprzęt grający, urządzenia do masażu, a nawet specjalny system dzięki któremu mogą one być także sauną.

Funkcjonalność i estetyka


fot.Aquaform, kabina nawannowaKabiny natryskowe produkowane przez renomowane firmy zostały zaprojektowane tak, aby przede wszystkim uniknąć przeciekania. Ponadto opracowując poszczególne modele zwraca się uwagę na łatwość utrzymania kabiny w czystości (stosuje się gładkie powierzchnie, nie ma drobnych, niedostępnych detali, które tak trudno wyczyścić). Warto także zaznaczyć, iż coraz częściej wykorzystuje się odporny na pleśń silikon. Jest on droższy od nieprzetworzonego silikonu, jednak po kilku latach używania tego ostatniego możemy dostrzec przebarwienia pomiędzy aluminiowym szkieletem oraz szybami u podstaw paneli i drzwi. Następnym niezwykle ważnym elementem kabin natryskowych są kółka, od których uzależnione jest sprawne poruszanie drzwi (muszą być odporne na rdzę, jeździć gładko i cicho).

 

Niestety dość często w naszych mieszkaniach mamy problem z pochyłymi ścianami i nierównymi podłogami. Nowoczesne kabiny przymocowuje się do ściany za pomocą specjalnie dobranych elementów, co pozwala na pozostawienie 2 centymetrowej przerwy pomiędzy jej ścianą, a pomieszczeniem od podłogi wzwyż. Ponadto odpowiedni pasek uszczelniający umożliwia dokładne zamocowanie kabiny natryskowej nawet do nierównej podłogi. Również rury wodociągowe przebiegające na powierzchni ścian nie są już żadnym problemem (do odległości 5 cm od ściany nie wymagają żadnych specjalnych przedłużek). Na życzenie klienta kabiny natryskowe mogą zostać wyposażone w ozdobne listwy ( dostępne w takich kolorach jak: zielony, biały, granatowy , żółty, czarny, a nawet pomarańczowy), ich dodatkową zaletą jest to, iż nie zbiera się na nich brud i bardzo łatwo utrzymać je w czystości.


Zanim zamontujesz prysznic


Wybór kabiny z brodzikiem lub bez uzależniony jest od warunków przestrzennych którymi dysponujemy, nie bez znaczenia jest również i to, czy ściany i podłoga naszej łazienki są wodoodporne. Jednak chyba jednym z najważniejszych elementów jest dobra wentylacja w pomieszczeniu. W wypadku kabin wnękowych bez problemu możemy dopasować je do wymiarów wnęki (istnieje także możliwość zamówienia kabiny “ na miarę”).

 

W zależności od naszych preferencji możemy wybrać okrągłe, kwadratowe lub prostokątne kabiny natryskowe. Tym, którzy mają niewielkie łazienki, gdzie zamontowano wanny proponuje się system rozsuwanych lub składanych paneli na wanny. Należy również pamiętać, że renomowane firmy zawsze udzielają gwarancji na swoje wyroby.

 

 

 

Robert Glac

SPRAWDŹ ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY W PROGRAMIE DOBREBUDOWANIE.PL