Klasyka i awangarda w łazienceWspółczesna łazienka pełni nie tylko rolę funkcjonalną, ale jest miejscem, w którym odpoczywamy i szukamy relaksu. Dlatego warto urządzić ją gustownie, przytulnie i stylowo.

Łazienki przestają być tylko funkcjonalnymi przestrzeniami - stają się pokojami kąpielowymi, w których odpoczywamy i upiększamy swoje ciało. Ich wystrój, podobnie jak obowiązujący wzorzec ubioru, dyktowany jest modą. Za pomocą właściwej kolorystyki i dodatków możemy nadań naszej łazience niepowtarzalny styl i charakter. Przytulną i funkcjonalna łazienkę można urządzić według jednego z dwóch dobrze znanych wiodących trendów aranżacyjnych: współczesnego albo klasycznego. A dzięki ulubionym kolorom i dobranym według indywidualnego gustu dodatkom, łazienka stanie się prawdziwą oazą dla całej rodziny.

Klasyczna elegancja

fot.AquaformCharakterystyczną cechą wnętrza urządzonego w tendencji klasycznej, jest dążenie do uzyskania efektu harmonii i symetrii. Chłodny wystrój podkreślają patynowane ściany, meble i boazeria. Najczęściej stosowane kolory to biały, szary i jasnozielony i granat, w połączeniu z barwą złota i mosiądzu. Najbardziej odpowiednie do takiego wnętrza są meble ciemne lub malowane na biało, wykonane z dużą dbałością o piękny detal i przy użyciu szlachetnych materiałów takich jak np. kamień czy mosiądz. Charakterystycznym akcentem klasycznego wystroju wnętrza są także duże lustra, ozdobione złoconymi ornamentami czy ramami. Projektując wyjątkową łazienkę należy pamiętać o tym, że wszystkie dodatki, od mebli począwszy, a na kinkietach i mydelniczkach skończywszy, powinniśmy dobierać zgodnie z przyjętym wystrojem.


Urok współczesności - minimalizm

fot.AquaformNajbardziej uniwersalnym i wciąż bardzo popularnym trendem w aranżacji wnętrz jest minimalizm, który charakteryzuje się ascetyzmem formy i perfekcją wykonania. Jasne i przestronne wnętrza są oszczędnie wyposażone w proste, funkcjonalne sprzęty w stonowanych kolorach. Proste meble wykonane są przy użyciu skromnej palety barw i materiałów, ale za to ze szczególną dbałością o detal. We wnętrzach w stylu minimalistycznym dominuje jasne drewno, matowe szkło i aluminium. Wrażenie lekkości i przestrzeni pomaga osiągnąć podwieszanie urządzeń i mebli do ścian.


Styl nowoczesny – łazienka pełna barw

fot.B.M.Kolejną tendencja, która dominuje we współczesnej sztuce aranżacji wnętrz jest styl nowoczesny, dający praktycznie nieograniczone możliwości kolorystyczne i materiałowe.
W takich wnętrzach dominuje tworzywo sztuczne w jasnych, czystych barwach. Duże kafelki glazury i terakoty tworzą w łazience wyraźne, geometryczne podziały, w które można łatwo wkomponować meble i urządzenia sanitarne. Na tle ciepłego, wyciszonego wnętrza, wyraźny akcent stanowią podwieszane urządzenia o niekonwencjonalnej formie.
SPRAWDŹ ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY W PROGRAMIE DOBREBUDOWANIE.PL