Klimat Prowansji - malujemy łazienkęŁazienka to szczególne miejsce w naszym domu. Kojarzy się nam z relaksem, spokojem, zmysłowymi olejkami, pianą.

fot.Dekorian, farba ParaPo meczącym dniu chętnie spędzamy w niej długie godziny. Z tych powodów dokładamy wszelkich starań, by dostarczała szczególnych doznań naszym zmysłom. Uczuciu błogiego relaksu na pewno sprzyja wysoka temperatura, światło, leniwa atmosfera – jak jednak wprowadzić to słoneczne ciepło do łazienki? Może zaaranżować w niej klimat śródziemnomorski? Jeśli chcesz podczas długiej kąpieli poczuć się jak na Lazurowym Wybrzeżu lub w otoczeniu lawendowej Prowansji, masz teraz możliwość zaaranżowania takiego klimatu dzięki nowym rozwiązaniom malarskim. Klimat śródziemnomorski to słońce, błękitne morze i rozgrzany piasek. Gwarancja promieni słonecznych, ciepłej wody i kulinarnych smakołyków kuchni śródziemnomorskiej sprawia, że większość z nas chętnie wybierze urlop na południu Francji lub Włoch. Słońce nastraja pozytywnie, dodaje energii i optymizmu, sprawia, że możemy góry przenosić, dodaje światu optymistycznych barw. Po skończonym urlopie z żalem rozstajemy się z przepięknym krajobrazem, a myśl powrotu do kapryśnego klimatu Polski powoduje dreszcze i gęsią skórkę. Ten rozświetlony, aromatyczny klimat Prowansji chcielibyśmy zachować na dłużej, najlepiej na zawsze - szczególnie teraz, kiedy zima zbliża się nieubłagalnie, a my coraz dłuższe wieczory spędzamy w domu. Tęskniąc za promieniami słońca chcielibyśmy przenieść we własne cztery ściany tę śródziemnomorską aurę, która tak cudownie wpływa na nasze samopoczucie, uspakajając i napełniając pogodą ducha.


Farba zamiast płytek ceramicznych


Odbieganie od standardów i oryginalne aranżacje łazienek powodują, ze szukamy co raz to nowszych rozwiązań, ktfot.Dekorian, farba Paraóre pomogą nam stworzyć swój własny pomysł na łazienkę. Ważne przy tym jest, aby materiał pokrywający ściany pełnił nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz był również odporny na działanie wilgoci i pary wodnej. Jest to niezwykle istotne w pomieszczeniu o takim przeznaczeniu, ponieważ zapobiega rozwinięciu się pleśni. Wielu z nas myśli, że najlepszym rozwiązaniem do łazienki są kafelki – są wprawdzie estetyczne, trwałe i łatwo je utrzymać w czystości, mogą jednak wprowadzać nastrój chłodu. Osobom, które chcą tego uniknąć, zaleca się użycie farb odpornych na wilgoć.

 


SPRAWDŹ ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY W PROGRAMIE DOBREBUDOWANIE.PL