Gwiazda wśród kostek brukowych  Kostka Promenada to wyjątkowa propozycja w ofercie firmy Bruk-Bet. Bogactwo kolorów i wymiarów oraz różnorodność wykończenia powierzchni licowej sprawiają, że z jednej strony jest niezwykle uniwersalna, a z drugiej pozwala na tworzenie oryginalnych kompozycji. Promenada wyglądem przypomina starannie cięte i gładkie płyty kamienne o lekko nieregularnych krawędziach.

Dzięki zróżnicowanym wielkościom jej elementów znajduje zastosowanie zarówno w przypadku dużych przestrzeni publicznych, jak i niewielkich powierzchni ogrodowych. Największe formaty świetnie sprawdzą się w regularnych, rzędowych ułożeniach na domowych podjazdach lub placach miejskich, podczas gdy mniejsze stanowić będą idealne wypełnienie łukowatych alejek. Łączenie elementów o różnych wymiarach wąskimi spoinami pozwoli stworzyć dynamiczne aranżacje, które cechować będzie prostota i elegancja.

 

Kostki Promenada występują w trzech rodzajach powierzchni licowej.  Elementy z serii color-mix® odznaczają się wysmakowanym połączeniem trzech lub czterech kolorów podstawowych dających charakterystyczne efekty przebarwień i smug. Z kolei wykończenie serii rustical®, poprzez proces śrutowania, odkrywa naturalne piękno lekko zmatowionych szlachetnych kruszyw. Ostatni rodzaj powierzchni licowej antic® swoją wyjątkową stylizację zawdzięcza nieregularnym i lekko obtłuczonym krawędziom oraz delikatnym przetarciom, dzięki czemu przywodzi na myśl staromiejski bruk.

Kostka Promenada dostępna jest w czterech odrębnych pakietach, które można układać jako samodzielnie moduły lub łączyć ze sobą w różnorodne wzory ułożeń.

 

Dane techniczne i cena: 

Grubość : 6 cm

Wymiary : 13 w formie prostokąta - największy 359x239 mm, najmniejszy 119x59 mm

Kolorystyka, m.in. : pastelowa harmonia, wapień dewoński, wapień muszlowy, wapień jurajski, wapień spiżowy dla powierzchni licowej color mix i antic oraz granodioryt, granit i andezyt dla rustical

Cena : dostępna w salonach sprzedaży

 

Bruk-Bet, wrzesień 2014

 

 

SPRAWDŹ ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY W PROGRAMIE DOBREBUDOWANIE.PL