Wariacje na temat łazienkiNowoczesne grzejniki stają się coraz częściej elementem aranżacji wnętrza. Obecne dostępne na rynku grzejniki łazienkowe znacznie różnią się od tradycyjnego żeliwnego kaloryfera, zarówno pod względem kolorystyki, wzoru jak i rozmiarów.

To one sprawiają, że zwykła łazienka staje się salonem kąpielowym, w którym domownicy z przyjemnością spędzają czas.

Wybór grzejnika łazienkowego do naszej łazienki to tylko pozornie proste zadanie. Powinien on nie tylko sprawdzać się jako trwałe i praktyczne urządzenie grzewcze, ale także nadać pomieszczeniu niepowtarzalny styl. Grzejniki firmy Rettig Heating, producenta grzejników i ogrzewania podłogowego marki Purmo, swoim bogactwem kształtów, kolorystyką oraz możliwościami dostosowania mocy do powierzchni o różnej wielkości i wykończeniu sprawiają, że każda łazienka nabiera indywidualnego i wyjątkowego charakteru. Sardinia, Mauritius i Santorini to tylko niektóre rozwiązania grzewcze Purmo, na które warto zwrócić uwagę przy instalacji czy wymianie grzejnika.
Delikatne odświeżenie

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym po raz przeprowadzonym remoncie,nie można dokonać zbyt wielu zmian. Wymiana płytek czy też urządzeń sanitarnych oprócz tego, że nie czyni się jej zbyt często, wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Poza tym, jeśli nie mamy pomysłu jak ożywić blade kolory płytek czy też radykalnie zmienić wyglądu łazienki, na nic zdadzą się kolejne, kosztowne remonty. Dlatego wtedy, gdy chcemy nieznacznie odmienić naszą łazienkę, warto wymienić stary żeberkowy kaloryfer na nowy grzejnik o ciekawej formie i kształcie. Model Sardinia dzięki niebanalnej budowie w postaci eliptycznie wygiętych rurek, wniesie do wnętrza łazienki lekkość i elegancję. Jest też bardzo praktyczny. Kompozycja bocznych rurek sprawia, że z łatwością można na nim wysuszyć kilka ręczników jednocześnie. „Grzejnik Sardinia jest bardzo interesującym produktem przede wszystkim ze względu na swój specyficzny kształt znacznie różniący się od pozostałych typowo łazienkowych grzejników. Dodatkowo także poprzez zastosowanie jednegoz 48 kolorów RAL można uatrakcyjnić wnętrze i nadać mu, w zależności od osobistych preferencji, dowolną kolorystykę.” – mówi Małgorzata Kerntopf-Zalewska, kierująca dziełem grzejników łazienkowych w firmie Rettig Heating.

Przestrzeń wykorzystana

Zazwyczaj w domach czy też apartamentach mamy do dyspozycji dużą powierzchnię przeznaczoną na pokój łazienkowy. Powoduje to wówczas większe możliwości ciekawej aranżacji przestrzeni. Pustkę i surowość wnętrza łazienki wypełni grzejnik Mauritius o lekkiej drabinkowej konstrukcji, który doskonale sprawdza się także jako ścianka działowa np. między otwartą kuchnią i jadalnią. W łazience taka ścianka szczególnie dobrze wkomponuje się w przestrzeń pomiędzy wanną, a umywalką. Można na niej powiesić ręcznik nie tylko do wysuszenia, ale również do ogrzania, co pozwoli nam otulić się ciepłym ręcznikiem tuż po zażytej kąpieli. Mauritius tworzy także pewien rodzaj ozdobnego parawanu, który dzięki kolorystyce może rozświetlić łazienkę oraz dodać jej akcentu. Ponadto warto zaznaczyć, że grzejnik ten jest szczególnie dostosowany do montażu właśnie w dużych łazienkach ze względu na swoją znaczną moc cieplną w stosunku do wielkości. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu podwójnych rzędów kolektorów poziomych.

Prosta elegancja

Każdy dostosowuje wnętrze łazienki do własnych upodobań kolorystycznych i stylistycznych. Niektórzy wybierają prosty i surowy styl w aranżacji, inni zaś wolą zróżnicowaną kolorystykę. W pomieszczeniu, w którym zastosowano wielokolorowe i wzorzyste płytki nie potrzeba dodatkowego elementu dekoracyjnego. Do bogato urządzonych wnętrz dobrze pasuje prosty i delikatny grzejnik Santorini z dwoma pionowymi kolektorami połączonymi poziomymi rurkami. Odmianą tego urządzenia jest model Santorini C, który charakteryzuje się lekko wygiętymi w łuk kolektorami poziomymi, co dodaje mu nowoczesności i oryginalności. Grzejnik typu Santorini dostępny jest w aż dwunastu rozmiarach, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w małej łazience, jak i przestronnym salonie kąpielowym.

Ciepło płynie od stóp

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym komfort cieplny ma szczególne znaczenie. Zwłaszcza po kąpieli czy prysznicu marzymy o tym, by jak najszybciej się ogrzać. Nikt chyba nie lubi stąpać po chłodnej posadce. Dlatego, aby zniwelować ten nieprzyjemny efekt, warto obok grzejnika zastosować dodatkowo ogrzewanie podłogowe Purmo. Dzięki temu kamienna podłoga w łazience nie będzie się już kojarzyć z uczuciem nieprzyjemnego zimna. Ogrzewanie podłogowe zapewnia wyjątkowo korzystny dla organizmu rozkład temperatury. – temperatura jest niższa przy podłodze i wyższa na poziomie głowy.

Profesjonalny montaż i gwarancja jakości

Montując ogrzewanie w łazience trzeba jednak pamiętać nie tylko o walorach estetycznych grzejnika. Równie ważny jest montaż urządzeń najwyższej jakości oraz wybór profesjonalnego instalatora. Wybierając fachową ekipę możemy być pewni, że grzejnik zostanie solidnie i prawidłowo zamontowany, a tym samym będzie nam służył przez lata. Jest to bardzo istotne w przypadku instalacji ogrzewania podłogowego, którego prawidłowe działanie zależy ściśle od właściwego montażu. Decydując się na ogrzewanie marki Purmo warto więc skorzystać z usług Polecanych Instalatorów, których adresy znaleźć można na stronie www.purmo.pl.


PurmoSPRAWDŹ ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY W PROGRAMIE DOBREBUDOWANIE.PL