Zawsze ciepła łazienkaGdy decydujemy się na remont instalacji lub zakup nowych grzejników, warto pomyśleć o kolejnej wiośnie i zamontować przy grzejniku łazienkowym grzałkę elektryczną.


Dzięki prostej konstrukcji pokrętła nie będziemy mieć kłopotu z ustawieniem temperatury oraz utrzymaniem grzałki w czystości. Użytkowanie ułatwia także to, że zawsze wiemy, kiedy grzałka jest włączona – jej pracę sygnalizuje bowiem pierścień świetlny. Grzałka ma siedmiostopniową regulację temperatury w zakresie od 7 do 70°C. Można też ustawić temperaturę przeciwzamrożeniową, której pozycja jest oznaczona gwiazdką. Urządzenie jest sterowane elektronicznie i automatycznie dopasowuje moc do temperatury, jaką ustawiliśmy. Grzałka jest tak zaprojektowana, by utrzymywać możliwie równomierną temperaturę we wszystkich miejscach powierzchni grzejnika. Specjalna konstrukcja spirali w nowym modelu grzałki sprawia, że grzeje ona w niewielkiej odległości za gwintem i w ten sposób rozprowadza ciepło bardziej równomiernie.

 

Jest to o tyle ważne, że urządzenie montuje się w dolnym przyłączu, gdzie kolektory są zawsze najzimniejsze. Grzałkę elektryczną można podłączyć do każdego modelu łazienkowego grzejnika marki Purmo. Dzięki niej osiągamy co najmniej kilka korzyści. Po pierwsze: grzejnik łazienkowy z podłączoną grzałką także poza sezonem grzewczym służy jako poręczna suszarka do wilgotnych rzeczy. Po drugie: gdy wiosna lub lato są zimne, możemy dogrzać łazienkę i uchronić się przed gęsią skórką podczas kąpieli. - mówi Małgorzata Kerntopf-Zalewska, manager odpowiadający firmie Rettig Heating za grzejniki łazienkowe Purmo.
Montaż nowego urządzenia nie powinien sprawiać trudności. Miękka elastyczna uszczelka pozwala szybko prawidłowo dokręcić grzałkę (w jej właściwej pozycji widoczny jest z przodu rysunek firmowego kota Purmo). W komplecie z grzałką dostarczany jest specjalny klucz do dokręcania – dzięki temu eliminuje się ewentualne uszkodzenia grzejnika i grzałki, które występują przy jej dokręcaniu zwykłym kluczem.


Jest ona zabezpieczona przed przegrzaniem – posiada ogranicznik w postaci bezpiecznika termicznego 98°C, który zabezpiecza przed zagotowaniem wody w grzejniku oraz termik umieszczony w kapilarze.


Decydując się na grzejnik z grzałką powinniśmy pamiętać o kilku zaleceniach. Przede wszystkim trzeba odpowiednio dobrać moc grzałki do mocy grzejnika. Kierujmy się przy tym prostą zasadą: moc grzałki nie powinna być większa od mocy grzejnika przy parametrach pracy75/65/20oC (gdzie 75 oC to temperatura zasilania, 65 oC – temperatura powrotu, a 20 oC to temperatura wewnętrzna w pomieszczeniu). W wypadku grzałki elektronicznej, jaką jest grzałka PURMO, odpowiedni dobór mocy nie jest tak bardzo istotny, ponieważ urządzenie dostosuje swoją pracę do temperatury zadanej przez użytkownika. Z kolei ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających z łazienki grzejnik z grzałką montujemy w odległości minimum 60 cm od urządzeń sanitarnych np. obrysu wanny, brodzika czy umywalki, a do podłączenia grzałki stosujemy gniazdko z uziemieniem. Dodatkowo powinniśmy zadbać o to, by instalacja centralnego ogrzewania była napełniona wodą – jest to konieczne do prawidłowej pracy urządzenia.


Purmo

SPRAWDŹ ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY W PROGRAMIE DOBREBUDOWANIE.PL